Materjal on sobilik kasutada:
Teede-, katuste ning murukatuste ehitamisel, väljakute, mänguplatside, tiikide ning järvede rajamisel, aiatöödel. Siin siis väike ülevaade täpsemalt...
Geotekstiil ehk filterkangas on mittekootud nõeltega augustatud polüpropüleenist kangas, spetsiaalselt toodetud maaparandustöödeks (ka vesises pinnases). Kangal on väga väikesed poorid ning seega on ta sobiv ka drenaažitöödeks.
Teedeehituses, teekonstruktsioonides: sõiduteede, raudteede, kõnniteede... aluspinna kandevõime suurendamiseks. Näiteks kasutades geotekstiili killustiku all, ei vaju killustik pinnasesse. Geotekstiil laseb vee läbi ning ei kogu tee aluspinda vett.
Katuste ehitamisel - hingava kihina kile asemel.
Murukatuste ehitamisel - paigaldatakse vettpidavale juurestikukindlale aluskihile ehk geomembraanile drenaaźikiht, millele omakorda mullaosakesi filtreeriv kiht – geotekstiil, mis laseb vee läbi, aga takistab sinna ummistusi tekitavate mullaosakeste sattumise.
Spordi- ning mänguväljakutel, parkide rajamisel:
takistab geotekstiil liivale rajatava pinna segunemist liivaga (näiteks vihm uhub tihti lõpuks pealmise katte allapoole ning sedasi hakkab aluspind üles tulema).
Peenarde rajamisel sama moodi - ehk näiteks väheviljakale pinnasele, geotekstiili peale kandes viljakama pinnase, säilib see seal kauem, kui ilma geotekstiilita.
Ehitusel: vundamentide ümber:
geotestiil ei lase taimi vundamendi ümber kasvada.
Drenaaźides:Geotekstiil on kui filter, mis ei lase drenaaźitorudesse mulda, kivikesi ega muud pinnases leiduvat. Kaitseb torusi ka puu ning taimejuurte eest. Geotekstiili kasutatase ka jõe- ning tammide ehituses (näiteks silla tugipostide kaitseks).
Jäätmete ladustamisel
kaitseb geotekstiil maapinda/ pinnast jäätmetest tuleva sodi eest.
Tiikide, järvede, randade rajamisel:
Näiteks kui soovitakse asendada mudapõhja liivaga, siis kevadel latatakse geotekstiil jääle ning kaetakse liivaga. Jää sulades vajub geotekstiil liivaga põhja ning liiv jääb geotekstiilile püsima. Geotekstiil ankurdatakse kaldal ning see jääb rannaääre pealmise liivakihi alla, mis samuti ei pääse vajuma maasse sügavamale.